Řecko / 17. 07. – 24. 07. 2021 ~ Yachters Baby!

Řecko – Lefkada Week

17. 07. – 24. 07. 2021


Zažij evropský Karibik na jachtě!


Flotilová plavba v Řecku je snem každéko milovníka azurových zátok a skvělého řeckého jídla.

Piráti zde po sobě zanechali už jen rum, proto je teď na nás vzít do jedné ruky kormidlo, do druhé láhev a plout objevovat skryté zátoky tohoto řeckého ráje. Zažij 7 dní plavby v azurovém moři, kolem bílých pláží a vysokých útesů.

S větrem ve vlasech budeme proplouvat kolem známých i turisty neobjevených částí ostrova. Když se nám někde líbí, zakotvíme a vydáme se objevovat. Nebo jen tak chillujeme na lodi a užíváme si jedno z nejkrásnějších moří v Evropě. Prostě… svoboda, kterou zažiješ jen na lodi.

Večer si sedneme na příď s drinkem v ruce, pustíme hudbu a budeme sledovat západ slunce za obzorem. Navíc je to jediná dovolená bez roušek. Díky vlastní lodi jsme Covid-safe a můžeme to pořádně rozjet bez omezení.

Lefkada je hornatý ostrov plný zeleně. Díky tomu zde kontrastují bílé písečné pláže, azurové moře a vysoké pískovcové útesy, plné života. Ve středozemí se dosud žije tradičním životem, kdy potkáte místní v tradičním oblečení, jak se prohánějí na oslech. A ty pláže…

Tradičně se místní pláže umisťují v žebříčcích nejkrásnějších pláží světa. A není se čemu divit. Díky pískovcům je zde moře azurově čisté a písek krásně bílý. Některé pláže a zátoky jsou dostupné pouze po moři, vyhneme se tak turistům a budeme mít ostrov jen pro sebe.

No EventsITINERÁŘ PLAVBY

Itinerář se může lišit v závislosti na povětrnostních podmínkách, ale taky na preferencích posádky – tedy vás.

Day 0 – Pátek: Příjezd & Seznamovačka

Je fajn dorazit o den dřív, odpočinout si po cestě a poznat se při večeři v taverně s ostatními námořníky. Pořádně se držte, začíná festival!

Day 1 – Sobota: Nalodění a první noc na moři

Po obědě v marině (v přístavu) se nalodíme, nachystáme veškeré potřebnosti a vyplujeme z mariny v Lefkas. První den to vezmeme zlehka. Proplujeme kolem ostrůvka Spartis a Skorpios - který si koupil miliardář Onassis a vybudoval si tam své letní sídlo. Panu Onassisovi zamáváme a pokračujeme k zátoce Abelike, kde zakotvíme.

Day 2 – Neděle

Po ranním koupání a snídani vyplujeme směrem k ostrůvku Kalmos. Po cestě se otevírají krásné scenérie zeleného ostrova a bílých útesů. Kalmos má krásné pláže je ideální i na procházku nebo menší hike. Nachází se zde malá rodinná restaurace, kde nás vždycky rádi pohostí čerstvou rybkou. Večer se sejdeme zpátky na lodi, otevřeme bar a uvidíme, co večer přinese…

Day 3 – Pondělí

Po ranní rozcvičce vytáhneme plachty a poplujeme k ostrovu Kastos. Zde se vyplatí navštívit místní přístav, který se za posledních asi milion let vůbec nezměnil. Kastos je jen zřídka osídlený a moc lidí tu nenajdeme. Přesuneme na jižní část ostrova, kde už nebude vůbec nikdo. Vybereme si jednu z mnoha skrytých zátok a objevíme vlastní pláže a útesy.

Day 4 – Úterý

Vyplujeme směrem na Ithaku - ano, ten ostrov, odkud pocházel Odysseus. Po cestě se zastavíme na Atokos - neobydlený ostrov, plný písečných pláží. Tam dáme koupačky, vytáhneme paddleboard a subwing a užijeme si klidného moře mezi ostrůvky. Odpoledne doplachtíme na Ithaku. Projdeme si Odysseovo rodiště, dokoupíme zásoby a zajdeme si na pořádnou véču s výhledem na západ slunce.

Day 5 – Středa

Ráno se přemístíme do Kefalonie. V Kefalonii si na své přijdou úplně všichni. Křišťálová voda a bílé pláže, kluby, obchůdky, nedotčená architektura z 18. století i výchozí bod pro hiky v severní části ostrova. Kdo bude chtít má možnost si projít místní pevnosti i klášter. K večeru se přemístíme do přilehlých zátok, které jsou perfektní ke šnorchlování a potápění.

Day 6 – Čtvrtek

Vyplouváme zpátky na Lefkadu. Podle nálady si vybereme, kam až doplujeme, po cestě je nespočet pláží, zátok i vesniček s místními tavernami. Ze západní strany Lefkady můžeme navštívit soukromé pláže u vysokých útesů, kde se tursité jinak než na jachtě nedostanoul.

Day 7 – Pátek

Teď už jsou z vás námořníci, každý ví na co sáhnout a tak si užijeme poslední plachtění, díky azurovému moři a bílým plážím v okolí se budeme cítit jako v Karibiku. Otevřeme si proto jednu či dvě láhve rumu a zavzpomínáme na staré dobré pirátské časy. Pořádně tak oslavíme poslední noc na lodi.

Day 8 – Sobota: Check-out

Vydáme se směr Lefkas. Vylodíme se v marině a projdeme si přístav a pláže okolo. Společnou cestu zakončíme pořádným obědem a sklenkou (či lahví) místního vína.TYPICKÝ DEN

Mrkni, jak na jachtě probíhá den. Každá plavba je originální a může se lišit.

Probuzení

Začni den skokem do osvěžujícího moře, zajeď si na člunu na břeh zaběhat nebo si v taverně dopřej ranní kávu. A když to bylo včera náročné? ... tak spi a bdi klidně do oběda!

Na plachty!

Po snídani s kapitánem vytáhni plachty, chop se kormidla a veď loď k dalšímu cíli. A nebo jen odpočívej, dej si drink a užívej si plavbu, šum moře a tu nekonečnou svobodu.

Vodní radovánky

Vyskoč a blbni! Průzračná zátoka poblíž nebo koupačka v širém moři? Máš na výběr, obojí je pecka! A nezapomeň vytáhnout nafukovačku...

Objevování

Každý den probuzení na jiném místě, každý den nové zážitky. Prozkoumej okolní městečka, zátoky, přírodu nebo taky památky. A nezapomeň vyzkoušet místní taverny plné středomořských chutí. Mňam!

Párty

Kvalitní playlist je základ úspěchu, zabudované repro na jachtě umí zakroutit tvými boky, do toho tvůj oblibený drink a super banda přátel. Tohle je skvělá kombinace pro spontánní plány nejen na večer. Představ si opuštěnou zátoku jen pro vás nebo přístavní městečko, které potkáte po cestě ke konci dne. Mejdan může začít!

Chill

Pohoda na palubě vládne celým dnem. Můžeš si užívat aktivní odpočinek a plachtit o sto šest nebo se prostě jen tak vyvalit na palubu a chytat bronz. Každý si najde svoji oblíbenou činnost a místo. Nebo co třeba pokec s ostatníma o plánech na další den s drinkem v ruce? A do toho užívačka západu slunce za doprovodu oblíbené hudby.

A znova!

Den plný rozmanitých zážitků a nekonečné svobody. Užívej si na jachtě naplno každý okamžik, tím se tvoje dovolená stává nezapomenutelnou!Jachty

Jachty, které pro vás vybíráme jsou čisté a moderní. Na našich plavbách je ve 4 kajutách ubytováno 8 hostů + 1 kapitán.

Na jachtě se nachází audiosystém se vstupem na 3,5 mm jack a taky autozásuvky, přes které je možné kdykoliv nabíjet telefony a jinou menší elektroniku (fén, ani žehličku na vlasy nezvládne).

Součástí vybavení každé jachty je taky Dinghy (motorový nafukovací člun), který je vám vždy plně k dispozici, když po zakotvení potřebujete zajet nakoupit nebo jen tak vyrazit na projížďku po okolí.

Při objednávce vám také nabízíme možnost přiobjednání subwingu (podvodního křídla), vodního skůtru, wakeboardu, paddleboardů a nebo wi-fi.


Doprava

Strava

Doprava není v ceně a každý klient si ji zajišťuje sám. Nicméně na vyžádání jsme schopni zajistit letenky či dopravu. Do Řecka doporučujeme letět, letiště se nachází ve městě Preveza, do kterého létají pravidelné lety z Vídně (Ryan Air) a do města Lefkas je to cca 40 min cesty transferem.

Strava není v ceně. Na jachtě je velká, plně vybavená kuchyň a velká lednice. Jídlo a pití se nakupuje předem, na konkrétních surovinách a druhu tekutin se společně domlouvá a skládá posádka. Co si budeš chtít přivézt z Česka můžeš, jinak se dá vše nakoupit buď přímo v marině nebo supermarketu v okolí mariny. Pokud někdo nemá zájem si vařit, není problém kdykoli doplout na pevninu do místních tavern, které nabízí úžasnou plejádu místních pokrmů, které stojí za to ochutnávat.


JSI READY NA PLAVBU?

Vyraž na dovolenou,
na kterou nezapomeneš.


NASÁVEJ ATMOSFÉRU NA INSTAGRAMU!

SLEDUJ NÁS

To see the Instagram feed you need to add your own API Token to the Instagram Options page of our plugin.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/199371/virtual/www/wp-content/plugins/feed-them-social/feeds/instagram/class-fts-instagram-feed.php on line 906
X
X